Çanakkale’nin Ege’ye bakan benzersiz köşesindeyiz! Bölgenin önemli tarihi merkezlerini gezdikten sonra sıra bölgenin doğal avantajlarını öğrenmeye geliyor. Assos su sporları başta olmak üzere birçok aktivitenin gerçekleştirilebileceği bir coğrafyadır. Hangi sporları tercih edebilirsiniz, bedeninizi nasıl tazeleyebilirsiniz ve hobilerinizi nasıl zenginleştirebilirsiniz? İşte tüm bu soruların cevabı Assos topraklarında gizli…

Çanakkale’nin Ege’ye bakan tarafında bulunan bu şirin beldede hemen hemen her türlü doğa sporunu yapabileceksiniz. Assos, girintili çıkıntılı koylara, bol taşlı ve kayalıklı sahillere sahiptir. Yüzey olarak da dağlık ve yamaçlık bir alanda olması burada yapılacak sportif faaliyetleri deniz üzerinde sınırlı kılıyor.

Trekking merkezi

Assos trekking merkezi Türkiye’nin en iyi yürüyüş alanları içindedir. Doğal yapısı herkesin ilgisini çekmeyi başarmış yerlerden biridir. Başta Truva Milli Parkı ve Gelibolu Milli Parkı başta olmak üzere çeşitli yerler dikkat çekmektedir. Altınoluk ve Behramkale arasında düzenlenen yürüyüş turları ise ayrıca at gezileriyle daha eğlenceli bir hale gelmektedir. Kaz Dağı ve çevresinde yapılan yürüyüş ise rengârenk çiçeklerle bambaşka bir güzelliğe bürünmektedir.

Assos’un Masmavi Dünyası

Kuzey Ege’ye gelmişseniz, Assos denizinin kıyısındaysanız yapmanız gereken spor kesinlikle yüzmek, yüzmek ve yüzmektir. Profesyonelseniz burada dalış faaliyeti de görebildiğiniz sporlar arasındadır. Assos dalış merkezileri, eğitmenleri ve teknik desteği ile size yardımcı olacaktır.

İlk anda sizi titretecek şekilde soğuk gelen suya, kısa bir süre sonra alışacak, sonrasında çıkmak istemeyecek ve yüzmekten büyük keyif alacaksınız. Ayrıca görüş mesafesi çok fazla olan Assos ve açıklarında akvaryum gibi sularda metrelerce derinlikteki su altı yaşamını, yapacağınız dalışla görebileceksiniz. Canlı türlerini inceleyerek bol bol fotoğraf çekebilir, albümünüze ekleyebilirsiniz

Mavi yolculukların başlangıç noktası!

Yelkenli mi, motoryat mı? Deniz tutkusunu sonuna kadar yaşamak isteyenler için fark etmez hangi aracı kullandığı. Yeter ki denizin kokusu işlesin yüreğine, tuzlu su değsin eline… Hele bir de rotanız çizilmişse geriye ne kalır ki? Artık güneşi ufuk çizgisinde yakalayabilir ve bilinmeye doğru ilerleyebilirsiniz. Özgür ruhunuzu yeniden keşfedebilirsiniz.

Assos, mavi yolculukların başlangıç noktası olarak kabul edilir. Doğuştan şanslıdır çünkü. Bulunduğu konum sayesinde tüm denizlere rahatlıkla ulaşılabilir. Koy gezileri sırasında ise Assos bir başka gözle izlenir.

Daha Ne Yapalım?

Yemyeşil ormanları, zeytin ağaçları, masmavi suları ve tarihi güzellikleriyle tatil ve kültür bölgelerinden birinde elbette aktiviteler sadece su sporları ile sınırlı kalmayacak. Sahil boyunca uzanan parkurları yürüyüş imkânı sağlarken romantik gün batımları fotoğrafçılar için eşsiz kareler oluşturacak. Özetle:

 • Trekking
 • Bitki incelemesi
 • Fotoğrafçılık
 • Kuş gözlemciliği gibi aktiviteler de sizleri beklemekte.

 

Yorumlar

 1. Görkem Yalçın
  06/18/2014 14:30
  Cevapla

  Benim tatilde en sevdiğim şey spor yapmaktır. Assos’ta bu hayalimi rahat rahat gerçekleştirebildim. Sadece bir gün boyunca dalış yaptım ve doyasıya yüzdüm. Kano ile aktivitelere katıldım. Daha sonra ise trekking yaptık arkadaşlarla. Çok güzeldi.

 2. Ebru Esmen
  06/18/2014 14:30
  Cevapla

  Uzun yıllardır dalış yapmaya devam ediyorum. Türkiye’de bi Assos kalmış dalış yapmadığım, onu da bu yaz gerçekleştirdim. Su altı manzaraları harikaydı. Çok heyecanlandım ve keyif aldım. Bu imkanı kaçırmayın derim.

 3. Mehtap Çakıralp
  06/18/2014 14:30
  Cevapla

  Assos’a geldiğiniz zaman birbirinden farklı teknelerle karşılaşacaksınız. Zaten pek çok kişi buradan mavi yolculuğa çıkıyormuş. Biz çok uzaklaşmasak da arkadaşımın teknesiyle dolaştık epey. Bol bol yüzme imkanı da bulduk.

 4. Ayça
  07/08/2014 16:55
  Cevapla

  Assos’a geldiğimde trekking yaptım benim için harika bir deneyim oldu doğanın en güzel yerinde yürüyüş yapmak insana o kadar iyi geliyor ki sizleri alıyor çok uzaklara götürüyor. Doğanın benzersiz rahatlatıcılığı içinde harika bir tatil geçirebilirsiniz. Ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. Eğer Assos’a gelirseniz trekking yapmanızı öneririm ben sizlere harika bir şey gerçekten

 5. Derin
  07/08/2014 16:57
  Cevapla

  Eğer benim gibi denizi sevenlerdenseniz kesinlikle dalış yapmalısınız. Muhteşem bir tecrübe oluyor doğanın bir başka halini görmek o kadar iyi geliyor ki denizin dibinde masmavi bir diyarı gözlemlemek huzurlu bir tatil sunuyor.
  Ben dalış yapmaya başladığımda ilk başta korktum ancak daha sonrasında çok eğlenceli geldi bana huzuru buldum ve hemen Assos’a geldim bir de Assos’u görmeliyim dedim harika bir şey tavsiye ederim.

Sen de Yorum Yaz

Assos turuna katılmış veya katılmak isteyen tatilciler kendi görüşlerini yazarak Assos turuna katılacak misafirlerle deneyimlerini paylaşabilirler. Turlara katılmış misafirler yorum ve şikayetlerini yazarak hizmet kalitesinin yükseltilmesine katkı sağlayabilirler.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Assos Turları

Abone Ol

Assos turu fırsatlarından haberdar olmak için bültenimize abone olun..

Seo

Seo