Behramkale adıyla da bilinen Assos küçük bir yerleşim yeri olmasına rağmen konuklarına yüzülebilecek çokça yer sunar. Assos plajları sakinliği ve temizliği ile dikkat çeker.

Bölgenin kuzeyinde ve güneyinde çok sayıda koy bulunur. Ancak ilk seçenek Assos Limanı olmalı. Pek çok plajın bulunduğu bölgede konaklama tesisleri de yer alıyor.

Assos’ta belli başlı plajlardan biri de mavi bayraklı Kadırga Koyu’dur. Onun haricindekiler ise kendi halinde, sessiz ve bakir sahillerdir. Muhteşem temizlikteki denizi dolayısıyla burada gözünüze kestirdiğiniz her yerden gönül rahatlığıyla denize girebilirsiniz.

Assos-Küçükkuyu arasında sahil genelde taşlık. Zeytin ağaçlarıyla dolu tepeleri görerek denize girmek eğlenceli olacak. Ayrıca Babakale yönünde daha fazla seçeneğiniz olacak.

Bölgede genellikle kullanılan yerler arasında da liman mevkiinde sıralanmış iskeleler bulunur. Buradaki otellere ve restoranlara ait iskeleler, dışarıdan da müşteri kabul etmektedirler. Çevre köylerde ise sizi adeta keşfedilmemiş kumsallar beklemektedir.

En Ünlü Assos Plajları

Serinleyip yüzebileceğiniz, Assos plajları:

 • Kadırga Koyu

Küçükkuyu yolu üzerinde olan Kadırga Assos’a 2 km uzaklıktadır. Tatilciler tarafından en çok tercih edilen koydur. Konaklama imkanları da sunulmaktadır.

Zeytin ağaçlarıyla dolu bir yoldan inerek ulaşılan koyda her bütçeye uygun otel bulunabiliyor. Geniş, uzun ve taşlık bir plaja sahip olan Kadırga’da deniz mavi bayraklıdır. Akşamları esen imbat ile serinlemek mümkündür. Her tesisin önünde şemsiye ve şezlonglar bulunur.

 • Liman

Dar sokakların ve otellerin sonunda dizilmiş özel iskelelerden serin sulara atlanır. Yeme içme ve müzik alternatifi vardır. En kalabalık noktalardandır. Antik Liman adıyla da bilinen plajda eski palamut depolarının restore edilmesi sonucu ortaya butik oteller çıkmıştır. Ancak yöre sit alanı olduğu için bina yapılması yasaktır. Restoranlar tarafından çevrili olan bölgede kamping hizmetleri de veriliyor. Deniz hafif taşlıktır ve batık kısımlar bulunur.

 • Babakale

Denizi sığ, plajı kumludur. Çocuklu aileler tercih eder. Merkeze biraz uzaktır.

 • Koruoba

Tertemiz ve bakir bir koy olan lokasyon, virajlı yol sonunda ulaşılan bir yerdir. Koruoba köyü içindedir. Behramkale’ye 7 km uzaklıktadır. Babakale yönüne doğru giderken Yeşil Liman tabelasını takip ederek ulaşacağınız Koruoba’da ayrıca bir motel ve bir butik otel bulunuyor.

 • Sokakağzı

Koyunevi Köyü’nün sahil kısmında yer alan Sokakağzı, bakirliğini koruyan bir yer. Sahil boyunca sıralanmış otel, pansiyon ve kamping alanları bulunuyor. Geniş ve kumluk bir alana sahip. Tesislerin şemsiye ve şezlonglarından yararlanılabiliyor. Buraya ulaşmak için ilk olarak Assos’dan Babakale’ye gitmeniz gerekiyor. 9 km sonra yolun solunda ilk olarak Bektaş Köyü tabelasını, ya da Balabanlı ve Koyunevi tabelalarından birini takip ederek plaja ulaşabilirsiniz. Assos plajları arasında en güzellerinden biri Sokakağzı’dır.

 • Sivrice

Behramkale – Babakale yolu üzerindeki Bektaş köyünden 3 km içeridedir. Sessiz sakin bir plaj niteliğindedir. Bektaş Köyü’nün içinden geçerek yaklaşık 3 km denize doğru yürümeniz gerekir. Yanı başında bulunan Sokakağzı’na oranla daha sakin bir yerdir. Taşlık bir plajı bulunur.

Yorumlar

 1. Derya Yıldız
  06/18/2014 14:33
  Cevapla

  Kadırga, Sokakağzı, Liman… Her gün başka bir yerde yüzdük. Muhteşem güzeldi ve çok eğlendik gerçekten. Sakin bir ortam arayanlar için özellikle süper bir ortamı var.

 2. Arif Kurt
  06/18/2014 14:33
  Cevapla

  Sakin bir yerde denize girmek istedik ve kendimizi Sivrice’de bulduk. Çok güzel bir ortam vardı ve deniz çok güzeldi. Birkaç ay sonra bir daha gitmek istiyoruz.

 3. Yalçın Ege
  06/18/2014 14:33
  Cevapla

  Ben her yaz denize girmek için buraya geliyorum. Hem soğuk bir denizi var hem de Çeşme, Antalya gibi kalabalık değil. Dalış içinse oldukça ideal.

 4. Cem
  07/08/2014 17:06
  Cevapla

  Assos’ta denize girmek istediğiniz an sizleri ağırlayacak olan bir çok yer var. Biz Liman’a gittik. O kadar temizdi ki insanın denizden çıkası gelmiyor neredeyse. serin sularında huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz. Yaz tatilinin vazgeçilmezi deniz sizleri en iyi şekilde ağırlayacaktır.
  Sevdiklerinizle birlikte temiz bir yer arıyorsanız Assos’ta çok fazla düşünmenize gerek kalmıyor her yer çok güvenli ve temiz rahatlıkla girebilirsiniz.

 5. Mustafa
  07/08/2014 17:09
  Cevapla

  Ailecek denize girmeye karar vermişseniz sizlere kesinlikle Babakale’yi öneriyorum. Denizi güvenli ve sığ. Ben en başta böyle olduğunu bilmiyordum araştırırken öğrendik ki Babakale tam istediğimiz yermiş güvenle gittik çocuklarım diledikleri gibi denizde yüzebildiler. Ben de denize girdim ve daha sonrasında güneşin tadını çıkardım çok güzel bir tatil oldu herkese tavsiye ediyorum.

 6. Okan
  06/25/2019 13:38
  Cevapla

  Buradaki oteller ve restoranlar dışarıdan misafir kabul etmiyor örnek kervansaray gibi

Sen de Yorum Yaz

Assos turuna katılmış veya katılmak isteyen tatilciler kendi görüşlerini yazarak Assos turuna katılacak misafirlerle deneyimlerini paylaşabilirler. Turlara katılmış misafirler yorum ve şikayetlerini yazarak hizmet kalitesinin yükseltilmesine katkı sağlayabilirler.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Assos Turları

Abone Ol

Assos turu fırsatlarından haberdar olmak için bültenimize abone olun..

Seo

Seo