Bayram Turları – Assos Turuyla Mitolojik Kuzey Ege

Assos Sezonunu 19 Mayıs 2015’te Açıyoruz

Antik yerleri, Yunan mitolojisine konu olmuş hikayeleri ile tarihi bir hazine olan Asos’ta unutulmaz anlar yaşamak ister misiniz? Andezit kayalıkların üzerindeki eşsiz yörede gönlünüzce zamanlar geçireceksiniz.

Bayram ve kültür turları içerisinde en çok göreceğiniz programların başında Assos geliyor. Tatil mevsiminin Mayıs ile Ekim arasında olduğu bu yöreye 2015’te gitmeye başlama zamanı 19 mayıs tatilidir. 2015’te 19 Mayıs Salı gününe rastlayan Gençlik ve Spor Bayramını hafta sonu ve pazartesi günüyle birleştirenleri keyifli bir gezi bekliyor.

Bu bayramlarda yöreye Kuzey Ege turları adı altında seyahatler düzenlenmekte olup bu tarih için tur süresi 2 gece 3 gündür. 15 Mayıs Cuma gecesi yola çıkıp 16, 17, 18 ve 19 Mayıs günlerinde adada unutulmaz zamanlar geçirebilirsiniz. 3 günde programın içeriğine göre Assos başta olmak üzere;

 • Çanakkale,
 • Truva,
 • Şehitlik,
 • Assos,
 • Cunda ve Ayvalık da gezilecek yerler arasındadır.

Assos’ta Güneş 23 Nisan 2015’te Açıyor

Çocuklarınıza bir hediye verin ve onları tapınakları ile ünlü Asos’un güzelliğini görmeye götürün. Birbirinden temiz koyları ve doğal kaynakları ile göz dolduran bölgede farklı bir deneyim yaşayabilir, baharın bu güzel günlerinde hoş manzaraların tadını çıkarabilirsiniz.

Bayram ve tatil dönemlerinin ilk akla gelen lokasyonlarının başında olan Assos, 23 Nisan’da da gözde bir yöredir. Belki denize giremezsiniz fakat şirin otellerde konaklayıp, güneşin yüzünü göstermeye başladığı mitolojik topraklarda keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

23 Nisan 2015’te Perşembe gününe denk geliyor. Dilerseniz tatilinize Cuma ve hafta sonunu da ekleyerek 4 günlük bir tatil imkanı yaratabilirsiniz. Assos’ta 1 – 2 gece konaklayıp, kendinizi yenileyecek, huzuru bulacak ve muhteşem bir balık sofrasıyla Ege’yi dinleyeceksiniz. Çocuklarınızla birlikte:

 • Ünlü manastırları gezebilir,
 • Piknik yapabilir,
 • Buz gibi sularda yüzebilir,
 • Tekne turlarına katılabilirsiniz.

Ağustos Sıcağında Assos’ta Serinleyin

Yaz tatillerinin vazgeçilmez ayı olan Ağustos, kimi yerleri sıcaktan kavursa da Assos, Bozcaada gibi yerlerde ideal hava sıcaklığı oluşturur. Bu da tatilcilere serinleme fırsatı verir. En güzel koylarda, en güzel Ege akşamlarını Assos’ta 30 Ağustos 2015 bayram turlarıyla yaşayabilirsiniz.

Serin sularıyla ünlü bölgede yazın son günleri deniz suyu sıcaklığı da artar. Bu da bölgeye olan rağbeti artırmaktadır. İçinde bulunduğumuz yaz döneminde resmi tatil olan 30 Ağustos Zafer Bayramı Cumartesi gününe denk geldiğinden, bize Cuma günü ile beraber 2 – 3 günlük tatil fırsatı sunmaktadır.

Kuzey Ege’nin en güzel zamanında 2 gece 3 günlük kültür turları da sizleri bekliyor. Tertemiz kumsallarda güneşlenmenin ve sıcacık denize girmenin tadını çıkarabilirsiniz. Ege lezzetleri, dalış aktiviteleri, konforlu oteller de sizleri bekliyor.

Bayramda Dolu Dolu Assos Keyfi

Kaz Dağları’nın efsanelerinin çıkış noktası Assos, mitolojik ününü, doğası ve denizine borçlu. Siz de bu güzel coğrafyada sessiz bir tatil istiyorsanız, bu sene Ramazan bayramı en uygun zaman.

Huzuru arayanların limanı olan bölge geleneksel bayram eğlenceleri ile unutamayacağınız anlar yaşamanızı sağlıyor. Tarihi dokusunun her adımda yanınızda olacağı bölgede taş evler, upuzun bir liman ve tanıdık ezgiler sizi geçmişe götürecek.

Assos’un en güzel dönemi Ağustos’tur. Rüzgar sıcaklığı düşürür, deniz ılık olur. Bu sene Ağustos sonuna denk gelen Ramazan Bayramı, 5 – 6 günlük dinlenme fırsatı veriyor bizlere. Assos turları ile bölgeye gelebilir, standardın dışında bir tatil geçirebilirsiniz. Şirin butik otellerde konaklayabileceğiniz seyahat programımızda ayrıca Çanakkale, Bozcaada ve Ayvalık’ın güzelliklerini de görebileceksiniz.

 • 27 Temmuz Pazar Arefe
 • 28 Temmuz Pazartesi Ramazan Bayramı 1. Gün
 • 29 Temmuz Salı Ramazan Bayramı 2. Gün
 • 30 Temmuz Çarşamba Ramazan Bayramı 3. Gün

Kurban Bayramında Keyifli Bir Tur

Şirin mi şirin bir liman kenti burası! Güneşin ve denizin tadını çıkarmak isteyenlerin, aynı zamanda dinlenebilecekleri yegane yerlerden. Resmi tatilleri fırsat bilen İstanbul, Çanakkale, Bursa gibi şehirlerdeki insanlar en çok burayı tercih ediyor. Siz de konforlu otelleri ve kültürel güzelliği ile yanı başınızda duran bu cenneti keşfedebilirsiniz. Yapmanız gereken tur biletinizi ayırtmak!

Herkesin beklediği resmi tatillerinin başında Kurban Bayramı gelir. Çünkü hafta içine rastladığında bize daha uzun tatil imkanı yaratabilir. Bu sene 4 ve 7 Ekim tarihlerinde kutlanacak olan Kurban Bayramı, bize 5 günlük bir dinlenme ve gezme şansı sunuyor.

Ekim ayının ortasındaki tarihlerde, her köşesini ayrıntılı olarak gezme şansı tanınan Assos başta olmak üzere tüm Kuzey Ege turu tüm ihtişamıyla sizleri misafir ediyor. 5 günlük zamanınızda sizleri Assos, Behramkale, Gelibolu Yarımadası, Şehitlik, Çanakkale, Truva Atı, Gökçeada, Bozcaada, Kaz Dağları, Altınoluk, Akçay, Ayvalık, Cunda hatta Foça gezileri de bekliyor olabilir.

2014’te tatil yapabileceğiniz tarihler ise:

 • Kurban Bayramı 1. Gün, 04 Ekim Cumartesi
 • Kurban Bayramı 2. Gün, 05 Ekim Pazar
 • Kurban Bayramı 3. Gün, 06 Ekim Pazartesi
 • Kurban Bayramı 4. Gün, 07 Ekim Salı

Assos’ta Huzurlu Bir Ekim Günü Geçirin!

Küçük kaçamaklar, hafta sonu tatilleri sizler için büyük bir fırsat. Bu dönemlerde kısa turlarla hiç görmediğiniz yerlere gidebilirsiniz. Asos antik kenti de görmeniz gereken muhteşem bir yer. Cumhuriyet Bayramı tatilinden yararlanarak eğlenceli bir tatil geçirebilirsiniz.

Yaz geride kalsa da Assos’a olan tutkunuz kolay kolay geçmez. Sonbaharda da Kuzey Ege’nin bu tatil yöresinin ayrı bir güzelliği vardır. Sessiz koylar ve liman adeta hazırlanmış olarak bu mevsimi seven tatilcileri beklemektedir.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 2015’te Perşembe günü kutlanacak ve günübirlik bir Assos seyahati ile yıllık izinlerinizi de kullanabiliyorsanız hafta sonu dahil 5 günlük bir gezi fırsatı ortaya çıkacak. Özellikle lise ve üniversite gruplarının tercih ettiği Assos Turları ile siz de ılık bir Ege esintisine kendinizi bırakabilirsiniz. Sakin sular ve sıcacık bir atmosfer sizleri bekliyor.

En çok tercih edilen turlar

Tatilman Öneriyor!
Haftasonu Assos Turu
Kesin Kalkış
2 gün
Tatilman Öneriyor!
Assos Bozcaada Çanakkale Turu
Kesin Kalkış
3 gün
Assos Kazdağları Çanakkale Turu
Kesin Kalkış
3 gün
Tatilman Öneriyor!
Assos Ayvalık Bozcaada Turu
Kesin Kalkış
4 gün

 

Tüm turları görmek için tıklayın..