Kuzey Ege’nin en güzel köşesinde konumlanan Assos, başlı başına bir tatil cenneti. Tarihi değerleri doğal güzelliklerle buluşturması ise onu olduğundan daha değerli kılıyor. Spor aktivitelerine olanak veren doğası ise macera dolu saatlerin kapısı aralıyor.

Assos turları kapsamında bölgenin tüm güzellikleri keşfediliyor, denize giriliyor, spor yapılıyor ve alışveriş için özel zamanlar ayrılıyor. Daha detaylı bir tatil hedefinde olanlara ise yakın bölgelerin dahil edildiği programlar sunuluyor. Genel olarak Assos – Bozcaada – Gökçeada – Çanakkale tur organizasyonları bahar ve yaz aylarında tatilcilerin yoğun olarak tercih ettiği etkinlikler oluyor.

Şarabı ve gün batımıyla nam salan Bozcaada, lezzetli balıkların tadına varabileceğiniz Gökçeada ve tarihi değerleriyle hafızalarda yer edinen Çanakkale en önemli adresler arasında yer alıyor. Maksimum 7 gün süren tatil programında her yer detaylı bir şekilde gezilebilir ve denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Bozcaada

Assos’a yakın bir mesafede yer alan ve özellikleriyle sevimli bir görüntü sunan Bozcaada, tatilcilerin vazgeçilmez yerlerinden biri. Ev yapımı reçelleriyle başlayan kahvaltı keyfi, akşam saatlerinde yerini şarapların yudumlandığı gün batımına bırakıyor. Yel değirmenlerinin oluşturduğu manzarası ise romantik saatlerin başladığına işaret ediyor.

Bozcaada turunda ziyaret edilen yerler ise oldukça kapsamlıdır.

 • Göztepe,
 • Meryem Ana Kilisesi,
 • Ayazma Manastırı,
 • Polente Feneri ilk görülmesi gereken adreslerdendir.

Bozcaada Kalesi ise uzun bir zamanı hak eden yerler arasındadır. Şarabınızı yudumlayarak rüzgar güllerinin dansını izlemek ise ayrı bir ritüeldir.

Gökçeada

Bozcaada’nın komşusu, Ege’nin güzel kızı Gökçeada, turun en ilgi çekici noktasıdır. Doğal güzelliklerinden mi yoksa lezzetli yemeklerinden mi bilinmez herkes için farklı bir büyüye sahiptir. Gökçeada turu kapsamında plajlarda keyifli vakit geçirebilir, alışveriş yapabilir ve bölgenin en güzel hallerini fotoğraflayabilirsiniz.

Gezilecek yerler listesinde ise;

 • Kaleköy,
 • Zeytinli,
 • Rum Köyleri,
 • Peynir Kayalıkları
 • Kaya Mezarı yer almaktadır.

Plajlarında ise en popüler adres Kefaloz’dur. Dalış tutkunları ise Su Altı Milli Parkı ile ilgili mutlaka bilgi almalıdır.

Çanakkale

Çanakkale denildiği zaman herkesin aklına farklı bir özellik gelebilir.  Ancak bu bölgenin merkezi kuşkusuz şehitlik ve Truva Antik Kenti’dir. 5000 yıllık zengin geçmişiyle dikkat çeken antik kent gezisi Tahta Atı selamlayarak başlıyor. 9 Kez yakılıp yıkılan ve aynı yerde tekrar kurulan antik şehirde; eğimli ve iç içe geçmiş surları, surların ara kapılarını, rampalı kapılarını, sunak, hamam, kanalizasyon ve odeonunu görme imkânı buluyoruz.

Truva Antik Kenti gezisinin ardından Çanakkale’ye gidiyor ve feribotla Eceabat’a geçiliyor. Eceabat’a vardıktan sonra Gelibolu Yarımadası’na gelinmiş oluyor ve 1914 yılında başlayan, toplam 253.000 askerimizin şehit olduğu Çanakkale Savaşının izlerini bir bir görülüyor. İlk durak noktası yarımadadaki en büyük anıtımız olan Çanakkale Şehitler Abide’sidir. Ardından Conk Bayırına çıkıyor ve oradan panoramik olarak Ege Denizini ve Anafartalar Ovasını görme imkânı bulunuyor, aynı zamanda Conk Bayırı’nda Mustafa Kemal’in saatinin kırıldığı yer görülüyor. Dileyen konuklar serbest zamanlarında:

 • Çimenlik Kalesi,
 • Askeri Deniz Müzesi,
 • Saat Kulesi,
 • Polyksena Lahiti
 • Arkeoloji Müzesi
 • Apollo Smintheus Tapınağı,
 • Kilitbahir Kalesi gibi önemli yerleri gezebilirler.

Yorumlar

 1. Hasan Karaca
  06/18/2014 14:34
  Cevapla

  Assos deyince insanlar kısa süreli tatil noktası gibi düşünüyor burayı. Bence buraya geldiğiniz zaman en az 1 hafta tatil yapmalı ve civarındaki adaları gezmelisiniz. Çanakkale’de ziyaret için önemli bir durak.

 2. Lale Tokuz
  06/18/2014 14:34
  Cevapla

  Assos Bozcaada ve Gökçeada’ya çok yakın bir yer. Geçen yıl arkadaşlarımla burada tatil yaptık ve her yeri tek tek gezdik. Bu senede gitmeyi düşünüyoruz.

 3. Kamil Sönmez
  06/18/2014 14:35
  Cevapla

  Bozcaada mı, Assos mu? Hangisi karar veremedik, bizde ikisinde birden tatil yaptık… Aslında birbirlerine çok benziyorlar ama farklılıkları da yok değil. Önce Assos’a gidip tarihi yerleri gezmek daha sonra da Bozcaada’da güneşin tadını çıkmak gerek.

 4. Volkan
  07/08/2014 17:11
  Cevapla

  Nişanlımla birlikte günübirlik tatil yapacak bir yer arıyorduk. Bozcaada’yı tercih ettik biz de o kadar güzel yer ki cennetten düşen bir parça gibi diyebilirim yani. Huzurlu ve rahat bir tatil geçirebildiğim Bozcaada’da dinlenmek için oturduğumuz her yerde enfes yemekler yiyebildik her şey harikaydı dönmek istemedik. Daha sonrasında da balayını burada geçirmeye karar verdik. Buradaki otellerden birinde konaklayacağız ve burayı daha uzun sürede keşfedeceğiz

 5. Hayat
  07/08/2014 17:14
  Cevapla

  Hangisinde tatil yapacağımıza karar vermeye uğraşırken Assos’a gittik ama daha sonrasında da aklımız Çanakkale’de kaldığı için Çanakkale’ye geçtik. Gezilmesi gereken her yeri gezdikten sonra İstanbul’a dönüş vakti geldiği zaman yemek yemeye karar verdik. Enfes Ege lezzetlerinden oluşan bir menüden hangisini seçeceğimizi bilemedik. Muhteşem lezzetlerden bir tanesini seçtik ve harika bir akşam yemeği geçirdik.

Sen de Yorum Yaz

Assos turuna katılmış veya katılmak isteyen tatilciler kendi görüşlerini yazarak Assos turuna katılacak misafirlerle deneyimlerini paylaşabilirler. Turlara katılmış misafirler yorum ve şikayetlerini yazarak hizmet kalitesinin yükseltilmesine katkı sağlayabilirler.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Assos Turları

Abone Ol

Assos turu fırsatlarından haberdar olmak için bültenimize abone olun..

Seo

Seo