Assos Kazdağları Çanakkale Turu

 • Hareket: Kesin Kalkış
 • Süre: 3 gün

Hafta sonlarının vazgeçilmez destinasyonlarından Assos, çevresindeki Çanakkale ve Bozcaada’yla muhteşem bir rota oluşturuyor. Oldukça ekonomik koşullarla Cuma gecesi yola çıkıp, onlarca yeri dolaşıp, 1 gece deniz kenarındaki otelde konaklayıp Pazar gecesi de İstanbul’da olunuyor. Kaz Dağları, Çanakkale, Truva ve Şehitlik’i ayrıntılı bir şekilde gezeceksiniz.

Sadece 199 TL’den başlayan fiyatlarla Cuma gecesi çıkışlı, Pazar gecesi dönüşlü 1 gece 2 günlük Assos, Kaz Dağları Çanakkale turları her hafta kesin hareketle kalkıyor. Geziye Kaz Dağları tepelerindeki Tahtakuşlar Köyü, Hasanboğuldu göleti, Assos, liman, Agora, tiyatro, Athena Tapınağı gezileriyle ilk gün başlanıyor. 2. Gün ise Truva kentini, atını, Çanakkale merkezi ve Gelibolu Yarımadası’ndaki şehitliği, rahat rahat tüm günümüzü ayırarak dolaşıyoruz. Akşam üstü dönüşe geçiyoruz. İşte size ideal bir hafta sonu gezisi.

Rezervasyon Yaptır Biz Sizi Arayalım Diğer Assos turları için tıklayın »

*

Yemekler

2.Gün: Assos veya Behramkale’de Serbest Öğlen Yemeği
3.Gün: Çanakkale Şehir Merkezi veya Truva Antik Kenti Serbest Öğlen Yemeği

*

Müze Kart

Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri Ofislerimizde Tahsil Edilmektedir. Ödeme Seçeneğine Göre Peşin, K.Kartı Tek Sefer Veya Taksitli Olarak Ödenebilir.
Detay

*

Seyahat Sigortası Kapsamı

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası yolcuya aittir.

*

Neden Tatilhome?

Tatil Home, müşterilerine kurumsal turizm hizmeti vermesinin yanında, kişisel seyahat danışmanı olarak da müşteri odaklı çalışmayı ilke edinmiştir. Markamız, yurt içi ve yurt dışında yüzlerce farklı destinasyonu kapsayan hizmet ağıyla, TÜRSAB üyesi olarak en seçkin oteller ve ulaşım markalarıyla iş birliği yapmaktadır.

*

Gökçeada Turları

Hafta sonlarınızı sakin ve huzurlu coğrafyası ile sizleri büyüleyecek Gökçeada Turlarına ayırın! 2 – 3 günlük programlarla düzenlenen Gökçeada Tur organizasyonlarından yerinizi ayırtın, doğanın kucağında tatil yapın!
Gökçeada Turları İçin Tıklayın

*

Bozcaada Turları

Masmavi denizi, sakin kumsalları, kalesi ve eşsiz kültürü ile Bozcaada keşfedilmeyi bekliyor… Bozcaada Turları 2 – 3 günlük konaklamalı olarak sizleri unutulmaz bir geziye götürüyor. Yerinizi hemen ayırtın!
Bozcaada Turları İçin Tıklayın

2 Gece 3 Günlük İdeal Kültür Turu

1.GÜN CUMA: ( HAREKET )

Değerli misafirlerimiz 21.30 Londra Camping Otoparkı ( E – 5 Kenarı, Kültür Üniversitesi Yanı, Yenibosna Metrobüs Durağı Yanı ) – 22.00 Harbiye Orduevi karşısı – 23.00 Eski Kadıköy Salıpazarı Otoparkı ( Kadıköy Altıyol veya Boğa olarak bilinen noktanın aşağısında ) – 23.15 Kartal Yemek Center – 23.30 Çayırova Mc Donalds Önünden hareket ile gece yolculuğumuza başlıyoruz. ( Kartal Yemek Center, Çayırova, İzmit ve Bursa’dan katılan konuklarımız dönüşte en son Kadıköy’de inmesi gerekir.)

2.GÜN CUMARTESİ: BEHRAMKALE – ASSOS – HASANBOĞULDU – TAHTAKUŞLAR

Değerli misafirlerimiz 00.00 İzmit Halk Evi Durağı ( İzmit – Adapazarı yönünden ) – 02.00 Bursa Almira Otel önünden sizleri otobüsümüze alıyoruz. Otobüs içi ikramları eşliğinde İzmit – Bursa – Balıkesir üzerinden Kaz Dağlarına hareket ediyoruz. Sabah yolda alınan serbest kahvaltı sonrası, Tanrı Zeus’un Truva savaşını yönettiği, dünyanın ilk güzellik yarışmasına ev sahipliği yapmış antik dönemde İda olarak adlandırılan Kaz Dağı’na hareket ediyoruz. Kısa bir yürüyüşün ardından Hasanboğuldu adı verilen göleti görüyoruz ( Hasan ile Emine’nin Dramatik Öyküsü ) ardından 13. yy. Moğol baskısından kaçıp Anadolu’ya gelen ve daha sonra Fatih Sultan Mehmet’in “Rahatınız iyi ise burada kalınız” demesiyle bölgeye yerleşmiş olan Tahtacı Türkmenlerin köyü olan Tahtakuşlar Köyü’ne gidip buradaki Etnografya Galerisini ziyaret ediyoruz. Tahtakuşlar ziyaretimizin ardından zeytinyağı fabrikasında zeytin ve yağı hakkında bilgi alıyoruz tadına bakıyoruz ve alışveriş imkânı buluyoruz. Ardından bugün Behramkale olarak bildiğimiz Assos’a doğru hareket ediyoruz. Assos’a vardığımızda kısa bir tırmanışın ardından M.Ö 5. yy. tarihlenen Athena Tapınağının bulunduğu Akropol adını verdiğimiz tepeye çıkıyoruz. Tapınağı gördükten sonra Ege Denizi’nin muhteşem manzarasıyla büyüleneceksiniz, eğer şanslıysanız Türkiye’ye oldukça yakın Girit ve Eğriboz’dan sonra Yunanistan’ın 3. büyük adası olan Midilli Adasını görebilirsiniz. Assos İskelesine doğru inerken 3 km uzunluğundaki surları, Kral Mezarları, Agora ve Tiyatroyu görüyoruz. İskelede verilen kısa bir dinlenme molasının ardından tesisimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama. Sabah Kahvaltısı: Otobüste dağıtılacak olan Lunch Box (Sandwich, Meyve Suyu, Eti Browni, Muz, Nane Şekeri) ya da Susurluk Karagül Tesislerinde ekstra olarak alabilirsiniz.

Öğle Yemeği: Assos’da serbest olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Ücretlere dâhildir.

Konaklama: Seçilen otelde konaklama gerçekleştirilecektir.

Mola Tesisleri: Susurluk Karagül Tesisleri

Rota: İstanbul – Bursa (159 km), Bursa – Balıkesir (148 km), Balıkesir – Assos (131 km), Assos – Edremit (48 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 478 km

Otele Giriş Saati: 18.00

3.GÜN PAZAR: ( TRUVA ANTİK KENTİ – ÇANAKKALE ŞEHİTLİK ABİDESİ )

Sabah kahvaltısı sonrasında, tarihte doğu ile batı arasında yapılan ilk savaşa konu olan Truva ( Troya ) Antik Kentine varış. 5000 yıllık zengin bir geçmişe sahip olan antik kente girdiğimizde bizi bütün haşmetiyle karşılayan Truva efsanesine uygun olarak yapılmış Tahta Atı görerek gezimize başlıyoruz. 9 Kez yakılıp yıkılan ve aynı yerde tekrar kurulan antik şehirde; eğimli ve iç içe geçmiş surları, surların ara kapılarını, rampalı kapılarını, sunak, hamam, kanalizasyon ve odeonunu görme imkânı buluyoruz. Truva antik kenti gezimizin ardından Çanakkale’ye gidiyor ve feribotla Eceabat’a geçiyoruz. Eceabat’a vardıktan sonra Gelibolu Yarımadası’na gelmiş oluyoruz ve 1914 yılında başlayan, toplam 253.000 askerimizin şehit ve zayii olduğu Çanakkale savaşının izlerini bir bir görmeye başlıyoruz. İlk durak noktamız yarımadadaki en büyük anıtımız olan Çanakkale Şehitler Abidemizdir. Abide ziyaretimizin ardından eski adı Kitre olan Alçıtepe Köyünden geçerek Çanakkale Savaşları sırasında kahramanlıkları destanlaşan ve tümü ile şehit olan 57. Piyade Alayı şehitlerimizin anısına T.C Kültür Bakanlığınca 1994 yılında yapılan 57. Alay Şehitliğini ziyaret ediyoruz. Ardından Conk Bayırına çıkıyor ve oradan panoramik olarak Ege Denizini ve Anafartalar Ovasını görme imkânı buluyoruz. Aynı zamanda Conk Bayırında Mustafa Kemal’in saatinin kırıldığı yeri de görüyoruz. Şehitlik gezimizin sonunda Keşan – Tekirdağ ( Tekirdağ da meşhur Tekirdağ Köftesi ( Ekstra ) yiyoruz. ) üzerinden yolumuza devam ediyoruz. Akşam geç saatlerde sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir başka seyahatimizde görüşmek üzere sizlerden ayrılıyoruz Dönüş Saatimiz Normal Hava Ve Yol Koşullarında Yenibosna’da Saat 23.30’dur. ( Kartal Yemek Center, Çayırova, İzmit ve Bursa’dan katılan konuklarımız dönüşte en son Kadıköy’de inmesi gerekir.)

Sabah Kahvaltısı: Açık büfe olarak servis edilir.

Öğle Yemeği: Çanakkale şehir merkezinde ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Çiftlik Dinlenme Tesisleri / Yeni Çiftlik / Tekirdağ

Konaklama: DİKKAT BU GECE KONAKLAMA YOKTUR.

Rota: Edremit – Çanakkale (134 km), Çanakkale – Tekirdağ(156 km), Tekirdağ – İstanbul (138 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 428 km

Toplam Tur Mesafesi: 950 km

İstanbul’a Varış Saati: Londra Camping Otoparkı 23.30

Körfez Manzaralı Oteller

AKÇAY HOTEL AND RESORT  http://www.akcayhotelandresort.com/

Edremit Körfezinin en güzel bölümünde Akçay sahilinde yer almakta ve 12 ay boyunca 320 odası ve 1200 yatak kapasitesi ile sizlere hizmet vermektedir. Tesisimiz; Club, bungalov, hotel olmak üzere 3 tip odaya sahiptir Odalarda; TV, klima, mini bar, telefon, banyo, duş, WC, fön, balkon, salon bulunmaktadır. Her şey. Dâhil sistemi ile hizmet veren tesisimizde açık & kapalı restaurant, Türk ve İtalyan A La Carte restoranlar, 3 adet bar ve kafeye sahiptir. Ayrıca gün boyu animasyon, 1 adet tatlı su havuzu, 1 adet tuzlu su havuzu, su kaydırağı, çocuk havuzu, havuz ve plajda şemsiye & şezlonglarla donatılmıştır.

ADRAMIS TERMAL HOTEL http://www.adramistermal.net/

Balıkesir Edremit Bostancı Mevkiinde Şehir Merkezine 3 Km. Havaalanına 1 Km. Denize 10 Km. Yola 20 m uzaklıktadır. Tesiste toplam 66 oda bulunmaktadır. Odalardan 36’ı Dağ Manzaralı, 3’ü Süit Oda bulunmaktadır. Tesis içersinde; Sauna, Türk Hamamı, Termal Hamam, Fin Hamamı/Buhar Banyosu, Thallassao Therapy Center, Market, anlı Müzik, Basketbol, Voleybol, Masa Tenisi, Tenis Kortu, Toplantı Salonu Odalarda Televizyon ( Uydu Yayını ), Split Klima, Mini bar, Safe-Box/Kasa, Banyo ( Küvetli ), Banyo ( Duşlu ), Telefon, Saç Kurutma Makinesi, Banyoda Termal Su. Odalarda Zemin Halı veya Kalebodur olarak değişmektedir 1 adet 150 cm. derinliğinde Açık Havuz, 2 adet 150 cm. derinliğinde Kapalı Termal Havuz bulunmaktadır Canlı Müzik, Basketbol, Voleybol, Masa Tenisi ve Tenis Kortu. Odalarda Minibar, Sauna, Masaj/Kese, Fin Hamamı/Buhar Banyosu, Jakuzi, Thallassao Therapy Center, Güzellik Merkezi, Kuru Temizleme, Taksi, Dolmuş, Market, Toplantı Salonu ve Konferans Salonu Basketbol, Voleybol, Masa Tenisi, Tenis Kortu, Işıklandırma, Türk Hamamı, Termal Hamam, Fitness Center Çocuk Parkı & Bahçesi Mevcuttur Evcil Hayvan Kabul Edilmemektedir.

Lüks Otobüsler

Travego & Tourismo MERCEDES, Man Fortuna 46+1+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri indirme kaldırma sistemi Tempomat (hız sınırlayıcı ve sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), önde ve ortada 15 ” LCD monitör, bu araçlarımızda cep telefonu kullanılmaz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
* Mercedes Tourısmo veya Travego Vb. Otobüsler İle Ulaşım
* Profesyonel Rehber İle Çevre Gezileri
* Anı Tur Otobüs İçi İkramları
* Anı Tur Güvencesi
* Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı
* Açık Büfe veya Set Menü 1 Akşam Yemeği
* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
* Otobüs için yeterli sayı olmadığında 14 Kişilik Mercedes Sprinter veya Royal, Prestij, Turkuaz Marka 27 kişilik Klimalı, yatar koltuklu araçlar ile turlar yapılabilir.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

* Tüm Öğlen Yemekleri
* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
* Tüm Özel Harcamalar
* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
* Müze Ören Yeri Girişleri
* Ek Hizmetler

Otobüslü Turlarda 2 Yaşa Kadar Olan Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 2 – 6 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0 – 6 Yaş Müze Ören Yeri Ücreti Ödemez

İade ve İptal Durumları

 • Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.
 • Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez.
 • Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır.
 • Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.
 • Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Tatil Home’un sorumluluğu yoktur.
 • Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Tatil Home’ da saklıdır.
 • Turun iptali durumunda Tatil Home, iptalini bizzat bildirmek zorundadır.
 • Acil Durumlarda 444 33 98 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.
 • Bütün fiyatlarımıza KDV dahildir.