Tatilman Öneriyor!

Assos Ayvalık Bozcaada Turu

 • Hareket: Kesin Kalkış
 • Süre: 4 gün

Hep duyup ancak hiç gitmediyseniz, Assos’a ilk bakışta aşık olacaksınız. Büyük ilgi gören Kuzey Ege turları içerisinde Assos Ayvalık Bozcaada programı, en çok tercih edilen yarım haftalık programlar arasındadır. 3 gece 4 günlük bu seyahatler, sizi başka diyarlara götürmekle kalmayacak aklınıza başınızdan alacak.

Perşembe gecesi İstanbul’dan hareket edip, Cuma sabahı Ayvalık’ta başlayan organizasyonlarda Şeytan Sofrası ve Cunda Adası gezilerinin yanı sıra çok keyifli bir tekne turuyla serin sularda yüzmenin tadını çıkaracaksınız. Kuzey Ege’nin merkezi olarak bilinen Assos, Çanakkale, Bozcaada üçgeni ise bu gezinin karakterini yansıtmaktadır. Sizi çok etkiyecek şirin ve küçük ada Bozcaada’yı gezecek, Assos’un mitolojik konumuna hayran olacak, Çanakkale’de tarihi yeniden yaşayacaksınız. İklimiyle ve sizi bunaltmayan sıcaklığıyla masmavi denizle beraber yol alacaksınız.

Rezervasyon Yaptır Biz Sizi Arayalım Diğer Assos turları için tıklayın »

*

 • 2. Gün: Ayvalık Cunda Adası Serbest veya Teknede
 • 3. Gün: Bozcaada Serbest
 • 4. Gün: Çanakkale Şehir Merkezi veya Truva Antik Kenti Serbest

*

Müze Kart

Turumuzda ören yeri, müze giriş, park, havaalanı araç giriş ücretleri ve hizmet bedelleri tur ücretine hariçtir.
Detay

*

Seyahat Sigortası Kapsamı

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası yolcuya aittir.

*

Neden Tatilhome?

Tatil Home, müşterilerine kurumsal turizm hizmeti vermesinin yanında, kişisel seyahat danışmanı olarak da müşteri odaklı çalışmayı ilke edinmiştir. Markamız, yurt içi ve yurt dışında yüzlerce farklı destinasyonu kapsayan hizmet ağıyla, TÜRSAB üyesi olarak en seçkin oteller ve ulaşım markalarıyla iş birliği yapmaktadır.

*

Gökçeada Turları

Hafta sonlarınızı sakin ve huzurlu coğrafyası ile sizleri büyüleyecek Gökçeada Turlarına ayırın! 2 – 3 günlük programlarla düzenlenen Gökçeada Tur organizasyonlarından yerinizi ayırtın, doğanın kucağında tatil yapın!
Gökçeada Turları İçin Tıklayın

*

Bozcaada Turları

Masmavi denizi, sakin kumsalları, kalesi ve eşsiz kültürü ile Bozcaada keşfedilmeyi bekliyor… Bozcaada Turları 2 – 3 günlük konaklamalı olarak sizleri unutulmaz bir geziye götürüyor. Yerinizi hemen ayırtın!
Bozcaada Turları İçin Tıklayın

Cuma’dan Pazar’a Kuzey Ege’yi Turlayın

1.GÜN PERŞEMBE: ( HAREKET )

Değerli misafirlerimiz 21.30 Londra Camping Otoparkı ( E – 5 Kenarı, Kültür Üniversitesi Yanı, Yenibosna Metrobüs Durağı Yanı ) – 22.00 Harbiye Orduevi karşısı – 23.00 Eski Kadıköy Salıpazarı Otoparkı  ( Kadıköy Altıyol veya Boğa olarak bilinen noktanın aşağısında )  – 23.15 Kartal Yemek Center – 23.30 Çayırova Mc Donalds Önünden hareket ile gece yolculuğumuza başlıyoruz. ( Kartal Yemek Center, Çayırova, İzmit ve Bursa’dan katılan konuklarımız dönüşte en son Kadıköy’de inmesi gerekir.)

2.GÜN CUMA: ( CUNDA ADASI  – AYVALIK TEKNE TURU – SEYTAN SOFRASI – ŞEYTANIN AYAK İZİ)

Değerli misafirlerimiz 00.00 İzmit Halk Evi Durağı ( İzmit – Adapazarı yönünden ) – 02.00 Bursa Almira Otel önünden sizleri otobüsümüze alıyoruz. Otobüs içi ikramları eşliğinde İzmit – Bursa – Balıkesir üzerinden Altınoluk bölgesine doğru yol alma sabah saatlerinde İDA Dağ’ı eteklerinde oksijen oranının en yüksek olduğu Altınoluk’a varış. Sabah verilen serbest kahvaltının ardından tesisimize varıyoruz. Odalarımıza yerleşip kısa bir dinlenme molası sonrasında ( Otelin müsaitliğine ve doluluğuna göre gezi öne alınabilir )  Cunda ( Alibey ) Adasını gezmeye başlıyoruz. Burada Taksiyarhis Kilisesi ve Arnavut Kaldırımlı taş sokaklarda yapacağımız yürüyüş sonrasında Ayvalık Tekne Turuna çıkıyoruz. ( Ortunç Koyu, Akvaryum Koyu, Cennet Koyu, İncirli Koyu, Ali bey Koyu, Tımarhane Koyu) tekne gezimiz esnasında körfezin güzel koyları arasında yörenin meşhur balığı papalina-sardalye (sınırsız) ve salatadan oluşan öğlen yemeğimizi alıyoruz.( Ekstra ) Ardından göz alabildiğine uzanan zeytinlikleri ve koyları kuşbakışı seyretmek için çam ormanlarıyla kaplı Ayvalık Adalarına hâkim yüksek bir tepe olan Şeytan Sofrasına hareket ediyoruz. Burada Şeytanın Ayak İzini simgelen demir kafes içindeki izi gördükten sonra Midilli Adasının da yer aldığı manzaralar eşliğinde hatıra fotoğraflarımızı çekerken çaylarımızı yudumluyoruz. Günbatımı sonrasında otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama. Beraberce yiyeceğimiz akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimiz rehberimizin vereceği bilgiler doğrultusunda bölgenin gece eğlencelerinden ve aktivitelerinden faydalanabilirler.

Sabah Kahvaltısı: Otobüste dağıtılacak olan Lunch Box (Sandwich, Meyve Suyu, Eti Browni, Muz, Nane Şekeri ) ya da Susurluk Karagül Tesislerinde ekstra olarak alabilirsiniz.

Öğle Yemeği: Ayvalık Tekne, Sınırsız Balık ( Papalina) , Salata

Akşam Yemeği: Tesisimizde servis edilmektedir.

Konaklama: Seçilen Otelde Konaklama

Mola Tesisleri: Susurluk Karagül Dinlenme Tesisleri

Rota: İstanbul – Bursa (159 km), Bursa – Balıkesir (148 km),  Balıkesir – Ayvalık (131 km), Ayvalık – Edremit (48 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 486 km

Otele Giriş Saati: 19.00

3.GÜN CUMARTESİ: ( BOZCAADA )

Otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltı sonrasında Bozcaada’ya hareket etmek üzere Geyikli İskelesine varıyoruz. Bizleri Bozcaada’ya götürecek olan feribotu beklerken sahilde çay-kahve keyfi için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra feribota binerek yarım saatlik yolculuk sonrasında Bozcaada’ya varıyoruz. İnanılmaz şirinlikteki Bozcaada daha ilk adımımızda bizleri büyülüyor. Adada Rüzgâr Değirmenlerini, Ayazma Plajını, Mermer Burnunu görüp, Göztepe’den panoramik manzarayı izledikten sonra Ceneviz Kalesi ve Sualtı Müzesini gezip Ege’nin enfes balıklarından tadabileceğiniz balık restoranlarında öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Yemek sonrası dileyen konuklarımızla adanın ılık rüzgârı ile birlikte yürüyüş yapıyoruz. Dileyen konuklarımız serbest zamanı Ayazma Plajı’nda yürüyüş yaparak değerlendirebilirler. Serbest süre sonrası adada yaşayan köylü kadınların yaptığı meşhur domates reçeli ve şarap alışverişinden sonra deniz kıyısında çaylarımızı yudumlayıp feribota binerek dönüş yoluna koyuluyoruz. Akşam yemeğinin ardından dileyen konuklarımız rehberimizin vereceği bilgiler doğrultusunda bölgenin gece eğlencelerinden ve aktivitelerinden faydalanabilirler.

Sabah Kahvaltısı: Açık büfedir.

Öğle Yemeği: Bozcaada’da serbest olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Ücretsizdir.

Konaklama: Seçilen Otelde Konaklama

Rota: Edremit – Geyikli ( 100 km ), Geyikli – Edremit ( 100 km )

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 200 km

Otele Giriş Saati: 18.30

4.GÜN PAZAR:  (BEHRAMKALE  – ASSOS –  TRUVA ANTİK KENTİ –  ÇANAKKALE ŞEHİTLİK )

Açık büfe sabah kahvaltının ardından, Behramkale olarak bildiğimiz Assos’a doğru hareket ediyoruz. Assos’a vardığımızda kısa bir tırmanışın ardından M.Ö 5. yy. tarihlenen Athena Tapınağının bulunduğu Akropol adını verdiğimiz tepeye çıkıyoruz. Tapınağı gördükten sonra Ege Denizi’nin muhteşem manzarasıyla büyüleneceksiniz, eğer şanslıysanız Türkiye’ye oldukça yakın Girit ve Eğriboz’dan sonra Yunanistan’ın 3. büyük adası olan Midilli Adasını görebilirsiniz. Büyük İskender’in hocası Aristoteles’in felsefe okulunuzda bulunduğu Assos’un Akrapol’ünü geziyoruz. Buradan Panoramik olarak Assos limanını görüyoruz. Tarihte doğu ile batı arasında yapılan ilk savaşa konu olan Truva ( Troya ) Antik Kentine varış. 5000 yıllık zengin bir geçmişe sahip olan antik kente girdiğimizde bizi bütün haşmetiyle karşılayan Truva efsanesine uygun olarak yapılmış Tahta Atı görerek gezimize başlıyoruz. 9 Kez yakılıp yıkılan ve aynı yerde tekrar kurulan antik şehirde; eğimli ve iç içe geçmiş surları, surların ara kapılarını, rampalı kapılarını, sunak, hamam, kanalizasyon ve odeonunu görme imkânı buluyoruz. Truva antik kenti gezimizin ardından Çanakkale’ye gidiyor ve feribotla Eceabat’a geçiyoruz. Eceabat’a vardıktan sonra Gelibolu Yarımadası’na gelmiş oluyoruz ve 1914 yılında başlayan, toplam 253.000 askerimizin şehit ve zayii olduğu Çanakkale savaşının izlerini bir bir görmeye başlıyoruz. İlk durak noktamız yarımadadaki en büyük anıtımız olan Çanakkale Şehitler Abidemizdir. Abide ziyaretimizin ardından eski adı Kitre olan Alçıtepe Köyünden geçerek Çanakkale Savaşları sırasında kahramanlıkları destanlaşan ve tümü ile şehit olan 57. Piyade Alayı şehitlerimizin anısına T.C Kültür Bakanlığınca 1994 yılında yapılan 57. Alay Şehitliğini ziyaret ediyoruz. Ardından Conk Bayırına çıkıyor ve oradan panoramik olarak Ege Denizini ve Anafartalar Ovasını görme imkânı buluyoruz. Aynı zamanda Conk Bayırında Mustafa Kemal’in saatinin kırıldığı yeri de görüyoruz. Şehitlik gezimizin sonunda Keşan – Tekirdağ ( Tekirdağ da meşhur Tekirdağ Köftesi ( Ekstra ) yiyoruz.) üzerinden yolumuza devam ediyoruz. Akşam geç saatler sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir başka organizasyonda görüşmek üzere sizlerden ayrılıyoruz. Dönüş Saatimiz Normal Hava Ve Yol Koşullarında Yenibosna’da Saat 24.00’dur. ( Kartal Yemek Center, Çayırova, İzmit ve Bursa’dan katılan konuklarımız dönüşte en son Kadıköy’de inmesi gerekir.)

Sabah Kahvaltısı: Açık büfedir.

Öğle Yemeği: Çanakkale şehir merkezinde ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Çiftlik Dinlenme Tesisleri / Yeni Çiftlik / Tekirdağ

Konaklama: DİKKAT BU GECE KONAKLAMA YOKTUR.

Rota: Edremit – Assos ( 65 Km ) – Assos  – Truva  ( 70 km )  Truva – Çanakkale ( 40 km ) Çanakkale – Tekirdağ

( 190 km) Tekirdağ – İstanbul (140 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 505 km

TOPLAM TUR MESAFESİ: 1191 km

İstanbul’a Varış Saati: Londra Camping Otoparkı 24.00

Akçay’da Konaklama

AKÇAY HOTEL AND RESORT  http://www.akcayhotelandresort.com/

Edremit Körfezinin en güzel bölümünde Akçay sahilinde yer almakta ve 12 ay boyunca 320 odası ve 1200 yatak kapasitesi ile sizlere hizmet vermektedir. Tesisimiz; Club, bungalov, hotel olmak üzere 3 tip odaya sahiptir Odalarda; TV, klima, mini bar, telefon, banyo, duş, WC, fön, balkon, salon bulunmaktadır. Her şey. Dâhil sistemi ile hizmet veren tesisimizde açık & kapalı restaurant, Türk ve İtalyan A La Carte restoranlar, 3 adet bar ve kafeye sahiptir. Ayrıca gün boyu animasyon, 1 adet tatlı su havuzu, 1 adet tuzlu su havuzu, su kaydırağı, çocuk havuzu, havuz ve plajda şemsiye & şezlonglarla donatılmıştır.

Konforlu Yolculuk

Travego & Tourismo MERCEDES, Man Fortuna 46+1+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri indirme kaldırma sistemi Tempomat (hız sınırlayıcı ve sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), önde ve ortada 15 ” LCD monitör, bu araçlarımızda cep telefonu kullanılmaz.

Cunda Adası Tekne Turu; 250 kişilik,3 katlı, birinci kat oturma gruplu, ikinci kat animasyon ve eğlence pisti, üçüncü kat güneşlenme alanı

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
* Mercedes Tourısmo veya Travego Vb. Otobüsler İle Ulaşım
* Profesyonel Rehber İle Çevre Gezileri
* Anı Tur Otobüs İçi İkramları
* Anı Tur Güvencesi
* Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı
* Açık Büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği
* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

* Tüm Öğlen Yemekleri
* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
* Tüm Özel Harcamalar
* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
* Ek Hizmetler

Otobüslü Turlarda 2 Yaşa Kadar Olan Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 2 – 6 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0 – 6 Yaş Müze Ören Yeri Ücreti Ödemez

İade ve İptal Durumları

 • Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.
 • Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez.
 • Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır.
 • Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.
 • Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Tatil Home’un sorumluluğu yoktur.
 • Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Tatil Home’ da saklıdır.
 • Turun iptali durumunda Tatil Home, iptalini bizzat bildirmek zorundadır.
 • Acil Durumlarda 444 33 98 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.
 • Bütün fiyatlarımıza KDV dahildir.